Udělení Ceny Antonína Švehly Petru Havlovi 8.12.2010 Tisk Email

 

Udělení Ceny NFAN Antonína Švehly Petru Havlovi 8.12.2010

 

Cena pro Petra Havla

 

Cenu Antonína Švehly, udělovanou NFAN, obdržel 8.12.2010 Petr Havel

Kdo je Petr Havel? Novinář, zemědělský odborník, usilovný hledač pravdy a řešení jak ano… Kdo jej zná, musí jej mít rád. A musí mít radost z ocenění, které dnes obdrží.

Měl jsem to štěstí být před patnácti lety u vzniku Agrárních novin, které Petr Havel zakládal a jejichž šéfredaktorem byl po celou dobu jejich existence. Odkaz Antonína Švehly, a touha kráčet dál v jeho stopách, to byla silná devíza tohoto zemědělského periodika. Jistě by i ostatní kolegové z této doby potvrdili, že náš šéfredaktor vždy kladl důraz na širší záběr, na rozhled, na vzdělávání, a především na snahu nezapomenout na tradici. Je důležité umět se poučit z minulosti. Petra Havla historie zajímá, dovede dávat věci do souvislosti, a právě to mu ovšem v něčích očích „škodí“. Ale nebylo by zde na místě poukazovat na ty, kterým je Petr Havel proti mysli.

Není pochyb, že se dnešní ocenění dostává do dobrých rukou. Záběr Petra Havla je široký. Od historického přes biologické, ekonomické a společenské vnímání venkovského prostoru.

Traduje se o Antonínu Švehlovi, že se svého širokého „agrárního“ vzdělání dobral především vlastním úsilím, samostudiem a bohatou praxí. A podobně je na tom i Petr Havel.

Petr Havel je dnes znám především jako agrární publicista a analytik, jehož názory zajímají řadu médií, která je publikují. Ale připomenu i další jeho tváře, dovede totiž své úvahy a myšlenky vyjadřovat též veršem a je i dost dobrým sportovcem.

Kéž má tedy v budoucnu hodně sil a chuti neumdlévat v usilovné snaze prospět českému, moravskému a slezskému venkovu a selskému stavu!

Ing. Josef Duben

Tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR


Ing. Josef Duben udělení Ceny Antonína Švehly Petru Havlovi 8.12.2010


Fotomomentky

z udělení Ceny NFAN Antonína Švehly Luďku Navarovi a Petru Havlovi 8.12.2010

 

 
Právě připojeni - hostů: 59  ÚVOD Cena Antonína Švehly Udělení Petru Havlovi
Přihlásit se
Mapa webu

HOME - ÚVOD