Cena Eduarda Hakena Libuši Bláhové a Ondreji Malachovskému 28.3.2010 Tisk Email

 

 

Nadační fond angažovaných nestraníků udělil

slavnostně v Národním divadle v Praze

28. března 2010

cenu Eduarda Hakena

paní Libuši Bláhové a panu Ondreji Malachovskému


 

Národní divadlo v Praze připomnělo v neděli 28. března 100. výročí od narození operního pěvce Eduarda Hakena dopoledním matiné nazvaným Mistr Haken na scénu!.

Eduard Haken byl součástí souboru Národního divadla 50 let a během této doby odehrál na jevišti bezmála 200 rolí z českého i světového repertoáru.

V rámci speciálního programu Národního divadla, vzdali poctu Eduardu Hakenovi operní pěvkyně Eva Urbanová, tenorista Aleš Briscein, klavírista a dirigent David Švec a v roli hosta se představila spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská.

Pořadem diváky provázel sólista opery Luděk Vele. Cenu Eduarda Hakena, kterou již tradičně uděluje Nadační fond angažovaných nestraníků obdrželi během nedělního dopoledne plzeňská pěvkyně Libuše Bláhová a slovenský basista Ondrej Malachovský. Cenu pro Libuši Bláhovou převzala její dcera. Ondreje Malachovského provázeli dva jeho synové.

Ceny  Nadačního fondu angažovaných nestraníků předávala paní Marie Hakenová, dcera Eduarda Hakena,  a za  nadační fond,  Marek Dufek a Girolamo Giormani.

 

 

Libuše Bláhová (1923),

sopranistka, působila v Opavě, Ústí n.L a v Plzni.

 

Ondrej  Malachovský (1929),

dlouholetý sólista Opery Slovenského národního divadla.

 

Ondrej Malachovský

 

 

fotogalerie momentky pořídila fotografka paní Jana Pertáková

 
Právě připojeni - hostů: 33  ÚVOD Cena Eduarda Hakena Udělení Libuši Bláhové a Ondreji Malachovskému
Přihlásit se
Mapa webu

HOME - ÚVOD