Lidové noviny: 2.6.2010 byla udělena další cena NFAN Tisk Email

Ocenění pro redaktora LN Palatu

Již potřetí se stal držitelem ceny, kterou uděluje Nadační fond angažovaných nestraníků, publicista spojený s Lidovými novinami.

 

Redaktor Lidových novin Luboš Palata Luboš Palata získal Cenu Jana Beneše.

V Ústavu pro studium totalitních režimů mu ji 2. června 2010 slavnostně předal senátor Jaromír Štětina.

O Palatovi při ceremonii „promluvila“ také novinářka Lída Rakušanová.

 

„Luboši Palatovi jsme se rozhodli udělit cenu za žeň jiskrné a nápadité publicistiky, která má nejen rozhled, ale i nadhled,“ řekl serveru Lidovky.cz Josef Valášek, předseda  Nadačního fondu angažovaných nestraníků (NFAN), která Cenu Jana Beneše uděluje.

Předání, které proběhlo v 15 hodin, se měla původně účastnit i spisovatelka a novinářka Lída Rakušanová. „Bohužel je v Berlíně, ale pošle nám laudatio, které někdo z přítomných přednese,“ řekl ještě před zahájením události Valášek. Během slavnostního dne se četly také ukázky z tvorby spisovatele, publicisty a scenáristy Jana Beneše.

Literární cena pojmenovaná po tragicky zesnulém spisovateli, několikrát vězněném a po roce 1968 dlouho žijícím v americkém exilu, byla poprvé udělena v květnu roku 2008. Tehdy ji získal publicista Jan Rejžek. O rok později nadace KAN ocenila novináře a spisovatele Josefa Klímu. Oba ocenění také patří k pravidelným přispěvatelům Lidových novin.

„Cenu Jana Beneše, které si nesmírně vážím, beru i jako ocenění celé redakce Lidových novin, v níž mnoho skvělých lidí nebere novinařinu jen jako práci, ale i jako poslání. Tak, jak by to podle mého přesvědčení mělo být. Proto se mi tam tak dobře píše a každý den se do Lidovek opravdu těším. A to je nad všechny ceny,“ řekl čerstvý držitel ceny Palata.

 

LIDOVÉ NOVINY

3. června 2010

 
Právě připojeni - hostů: 18  ÚVOD Z médií Lidové noviny: 2.6.2010 byla udělena další cena NFAN
Přihlásit se
Mapa webu

HOME - ÚVOD