Cena Jana Beneše udělena Janu Rejžkovi 17.5.2008 Tisk Email

 

Cena Jana Beneše byla dne 17. května 2008 udělena publicistovi

Janu Rejžkovi (1954)

 

 

v paláci Aventin na Slavnostním setkání ke 40. výročí vzniku Klubu angažovaných nestraníků.

 

Laudatio pronesl literární a divadelní kritik Vladimír Just.

 

 

Jan Rejžek (* 21. června 1954, České Velenice) je český hudební kritik, novinář a fotbalový fanoušek. V sedmdesátých přispíval jako sportovní novinář do časopisu Gól, později proslul svými mnohdy nekompromisními kritikami v časopise Melodie (sám uvádí, že ze sta recenzí bylo 70 pozitivních a 30 negativních, ale lidé si prý pamatují jen ty negativní).

 

Od roku 1979 připravil na 900 poslechových pořadů v klubech po celé republice, příležitostně uváděl rockové a folkové festivaly včetně legendární Lipnice 1988, kde na pódium pozval tehdejšího předního disidenta Václava Havla.

 

Po listopadu 1989 byl úředníkem v sekci vnitřní politiky v Kanceláři prezidenta republiky, pak tiskovým mluvčím politické strany ODA, pak krátce redaktorem zpravodajství Československé televize, později redaktorem českého vysílání rádia Svobodná Evropa.

 

Nyní pracuje pro Český rozhlas 6, kde připravuje hudební pořad Kaleidoskop a s Vladimírem Justem Kritický klub Jana Rejžka, kde se společně kriticky vyjadřují k různým převážně kulturním událostem. Kritický klub je v podstatě pokračováním podobného pořadu Katovna, který společně s Vladimírem Justem připravoval pro Českou televizi. Pořad byl po neshodách s vedením České televize zrušen. Pravidelně také píše sloupky do Lidových novin.

 

 
Právě připojeni - hostů: 31  ÚVOD Cena Jana Beneše Udělení Janu Rejžkovi
Přihlásit se
Mapa webu

HOME - ÚVOD